Gattinata*Pl                  

    Hodowla kotów Balijskich i Orientalnych Długowłosych

 

Home      Nasza hodowla   Nasze Koty     Kocięta        Adopcje        O rasie    Wystawy    Linki     Napisz do nas

***  poznaj kotki do adopcji, na  " adopcje "   ***

NASZA HODOWLA    
Wraz z przybyciem do naszego domu pierwszej koteczki balijskiej, zakochaliśmy się do szaleństwa w tych pięknych kotach. Ich mądre szafirowe spojrzenie towarzyszy nam odtąd i nie wyobrażamy sobie już naszego domu bez nich.

Koty towarzyszą nam we wszystkim: głodnieją, gdy my siadamy do stołu, uwielbiają z nami spać. Budzą nas głośnym miałczeniem, kiedy tylko zadzwoni budzik. Nie przepuszczają żadnej okazji, żeby przysiąść na naszych kolanach na swoją porcję pieszczot. Witają nas głośnymi pretensjami, kiedy wracamy z pracy « czemu tak długo was nie było ». Nie omieszkają przywitać się z każdym odwiedzającym nas gościem. Mają swoje sposoby na to, by zwrócić na siebie uwagę i zachęcić nas do zabawy.

 

 

Cokolwiek robisz, kot z tobą...

 

Koty z grupy orientów, do której należą balijczyki i jawajczyki (orientalne długowłose), są bardzo komunikatywne i niebywale towarzyskie i zawsze dążą do tego, aby być w centrum uwagi i w pobliżu człowieka. Są bardzo ciekawskie i otwarte na nowe doświadczenia, trzeba ciągle wymyślać im coraz to nowe zabawy i pozwalać odkrywać coraz to nowe przedmioty. Koty są dla nas wspaniałymi towarzyszami i z przyjemnościa, nie tyle zaprosiliśmy je do naszego życia, co wchodzimy w ich świat, pełen prostoty i odwzajemniamy ich przywiązanie i oddanie.

Krzysztof chyba sypia z inną...

 

Założenia HODOWLi

Nasza hodowla jest i zostanie domową hodowlą. Głównym założeniem naszej hodowli jest zapewnienie jak najlepszego życia naszym podopiecznym, tj sprawienie, aby wszystkie ich potrzeby były zaspokojone, aby były zdrowe i aby czuły się dobrze w naszym towarzystwie. Poza wymaganiami żywieniowymi, potrzebą czystości i wygody, które staramy sie zaspokoić na wysokim poziomie.

Jednak, aby koty czuły się dobrze wśród nas, wymagają stałej uwagi i zainteresowania, wspólnych zabaw i pieszczot, które staramy się im zapewniać na codzień.

 

 

UK może bawić się wszędzie (wystawa w Krakowie - czerwiec 2005)

 

 

Programy hodowlane

Nasz główny cel hodowlany to wyhodowanie jak najdoskonalszych kotów Balijskich i Orientalnych Długowłosych, jak najdoskonalszych względem standardu rasy. W tym celu, czasami do naszych linii hodowlanych będziemy wplatać koty krótkowłose Syjamy i Orienty. Bez tego zabiegu hodowlanego, nie da się uzyskać widocznej poprawy standardów wyglądu.

Specjalizacja kolorystyczna:

KOTY BALIJSKIE: wszystkie kolory klasyczne oraz szylkrety (tortie) i rude (d/e). Chcielibyśmy również hodować Blijczyki w kolorze Foreign White (białe z niebieskimi oczyma).

Koty Orientalne Długowłose:  wszystkie kolory

 

 

Opieka weterynaryjna

 

Nasze koty są  regularnie szczepione, odrobaczane, a koty hodowlane są również testowane na FIV i FELV.  Tego samego wymagamy od kotek, które w wyjątkowych wypadkach gościmy na kryciu u naszych kocurów.

Zdrowie i wszelkie zabiegi weterynaryjne powierzamy wyłącznie lekarzom z doświadczeniem i do których mamy pełne zaufanie.

PROGRAM ZAPOBIEGANIA PRA

Nasza hodowla wdrożyła również program zapobiegania PRA (postępująca atrofia siatkówki) - genetycznej chorobie u kotów m.in. z grupy Syjamów i Orientów, która prowadzi do ślepoty zwierząt. Naszym kotom hodowlanym robimy testy genetyczne, które pozwalają planować mioty wolne od tego przykrej przypadłości. Dowiedz się więcej o PRA...(wkrótce)

 
  Nasz pierwszy miot od Violi i U.K'a - luty 2005

Wystawy

Hodujemy dosyć rzadkie rasy kotów, zarówno Orienty Długowłose, jak i Balijczyki są w Polsce nieznane, dlatego bardzo ważnym elementem naszej działalności hodowlanej jest uczestnictwo w wystawach, które ma służyć przede wszystkim popularyzacji tych ras kotów. Z dużą przyjemnością rozmawiamy wówczas ze zwiedzającymi, udzielając im wszelkich informacji o tych pięknych rasach kotów. Wystawy są dla nas również miła okazją do spotkań z innymi hodowcami, które wzbogacają nasze doświadczenie.  Miło jest też przy okazji czasami wygrać konkurs kociej piękności i przywieźć do domu puchar za Best in Show. Szczególnie dumni jesteśmy gdy udaje się to kotom z przydomkiem Gattinata*PL.

Thea Friskovec z Belle Epoque av Karitzy podczas Trinagle Show maj 2006

sPRZEDAŻ KOCIĄT

Naszym standardem wychowania kociąt, jest stały kontakt z człowiekiem od pierwszego dnia życia, dzięki czemu maluchy są bardzo otwarte i pełne ufności w stosunku do ludzi. Kocięta, które opuszczają naszą hodowlę, mają ukończone co najmniej 3 miesiące i są w pełni samodzielne. Poza rodowodem, posiadają książeczkę zdrowia, poświadczającą odrobaczenie kociątka i dwukrotne szczepienie przeciwko kocim chorobom zakaźnym. Nasze kocięta są również chipowane. Kocięta przeznaczone do towarzystwa powierzane są nowym właścicielom po zabiegu kastracji.

 
 

Nasz pierwszy miot od Violi i U.K'a - luty 2005

Z nowymi właścicielami naszych kociąt podpisujemy umowę kupna-sprzedaży. Zakładamy również utrzymanie stałego kontaktu z nowym właścicielem naszego kociaka, służymy wszelką radą i pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości i bardzo mile widzimy stały dopływ wieści o naszym "wychowanku" i jego zdjęć.

Czasami zdarza nam się sprzedać kociątko do hodowli, jednak tylko doświadczonym i godnym zaufania hodowcom. Do celów hodowlanych i wystawowych kwalifikujemy wyłącznie kocięta, które - nie tylko pozbawione są wszelkich wad - ale również rokują sukcesy w tym zakresie. Więcej dla zainteresowanych zakupem kociąt Gattinata*PL

Miot "D" - styczeń 2006
 

Zobacz też:

Małe kalendarium naszej hodowli